PSYCHOTERAPEUTICKÁ PORADNA

Závislost se může dotknout života každého z nás. Ať sám/sama zápolíte s užíváním drog, alkoholem, drogami nebo máte někoho takového ve svém okolí, může být fajn mít místo, kde budete mít prostor sdílet to, co prožíváte, co je ve vašem životě těžké. Společně se můžeme podívat na to, co prožíváte, jaké jsou vaše vztahy, jak komunikujete s druhými, co mohlo být těžkého, zraňujícího v minulosti a jak vás to nyní ovlivňuje, i hledat nové možnosti do budoucna, odhalovat zdroje, které vám pomohou se v životě posunout a přebírat zodpovědnost za sebe a svá rozhodnutí.


Psychoterapeutická poradna nabízí komplexní ambulantní péči pro osoby starší 15 let. Pomůžeme Vám v obtížné životní situaci související s užíváním návykových látek (včetně alkoholu a léků), s hraním hazardních her, sázením či jiným závislostním chováním (např. trávení velkého množství času u her na počítači/telefonu).


KOMU JE SLUŽBA URČENA

AKTIVNÍM UŽIVATELŮM

kteří jsou alespoň částečně motivováni ke změně, usilují o abstinenci nebo kontrolované užívání a potřebují podporu a sdílení.

ABSTINUJÍCÍM UŽIVATELŮM

kteří chtějí využít možnost ambulantních konzultací i těm, kteří už mají nějakou léčbu za sebou a rádi by udrželi abstinenci i po návratu domů.

ČLENŮM RODINY A BLÍZKÝM

kteří mají ve svém okolí někoho, kdo zápolí se závislostí a kteří potřebují radu, podporu.


CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT

Individuální konzultace, terapii zaměřenou na řešení osobních těžkostí

Prostor pro sdílení toho, co aktuálně prožíváte, nebo co vás ovlivňuje z minulosti

Možnost podívat se na vztahy s rodinou a blízkými osobami z jiného pohledu

Práce na vzájemné komunikaci (v rámci rodiny, párová terapie)

Práce na osobní zakázce

Odhalování zdrojů, nových možností

Přijít můžete jako jednotlivci, pár nebo i více členů rodiny. Záleží na vašich potřebách a vzájemné domluvě. Pokud si chcete domluvit schůzku nebo se na cokoliv zeptat, zavolejte nebo napište.


„Virginie Satirová (rodinná terapeutka) byla přesvědčená, že změna je vždy možná – pokud ne vnější, tak vždy ta vnitřní. Toto její přesvědčení sdílím a pokud budete chtít, ráda vás podpořím a budu provázet na vaší cestě. A ještě mám jednu oblíbenou myšlenku: psychoterapie není pro toho, kdo ji potřebuje, ale pro toho, kdo je ochoten ji podstoupit. Tedy každý má něco, na čem může pracovat a záleží jen na něm, zda se k tomu rozhodne. Chci vás podpořit v tom, abyste nastoupili cestu změny a udělali první krok k tomu, abyste se ve vašem životě posunuli.“

Mgr. Iveta Olšáková psychoterapeutka

OZVĚTE SE JEŠTĚ DNES!

+420 602 125 306

Na první konzultaci je nutné se předem telefonicky objednat u naší sociální pracovnice Mgr. Terezy Košárkové.