Novinky

Suchý únor- řekni alkoholu NE.

Asi jste už slyšeli o Suchém únoru. Pokud ne, jedná se o českou a slovenskou osvětovou kampaň, která se zaměřuje na uvědomění si vztahu k alkoholu. A jelikož se blíží měsíc únor, tak proč to nezkusit a říct alkoholu NE.

Organizace Suchej únor pořádá tuto kampaň každým rokem. Vyzývá lidi k měsíčnímu odepření si alkoholických nápojů a uvědomění si svého vztahu k alkoholu. Poukazuje také na rizikové užívání. Podnětem ke vzniku této iniciativy byla skutečnost, že za hranou rizikového pití se v Česku pohybuje přes 1 milion lidí. To je zhruba každý sedmý dospělý člověk. Průměrný Čech za rok vypije 14,4 litrů čistého lihu. V loňském roce se kampaně zúčastnilo přibližně 700 tisíc Čechů. Statistiky z minulých let ukazují, že bez mála 90% účastníků suchého únoru vydrželo bez alkoholu celý měsíc, přičemž 48% lidí deklaruje dlouhodobé snížení spotřeby i po roce od uplynutí únorové výzvy. Výsledky z minulého roku ukázaly, že přibližně 60% lidí si pochvaluje zkvalitnění spánku, více energie během dne a zlepšení finanční situace. Celých 80% lidí hlásí také větší mentální pohodu.

Možná během suchého února zjistíte, že není tak jednoduché nepít, respektive že se vám objeví nějaká témata v souvislosti s užíváním alkoholu. Pokud se tak stane, můžete přijít do naší poradny (PORADNA PRO ZÁVISLOSTI AGARTA). Povykládat si o tom, jak to s alkoholem máte, nebo otevřít nějaká hlubší témata, pokud budete chtít. Naše služby poskytujeme anonymně a zdarma.

Stačí se objednat na telefonních číslech 702 149 189 nebo 702 073 070.