PORADNA PRO ZÁVISLOSTI Valašské Meziříčí

Poradna nabízí komplexní ambulantní péči pro osoby starší 11 let. Pomůžeme Vám v obtížné životní situaci související s užíváním návykových látek (včetně alkoholu a léků), s hraním hazardních her, sázením či jiným závislostním chováním, např. trávení velkého množství času u her na počítači/telefonu. V poradně pro závislosti ve Valašském Meziříčí nabízíme dva typy poradenství - adiktologické a psychoterapeutické.

KOMU JE SLUŽBA URČENA

Aktivním uživatelům

kteří jsou alespoň částečně motivováni ke změně, usilují o abstinenci nebo kontrolované užívání a potřebují podporu a sdílení.

Abstinujícím uživatelům

kteří chtějí využít možnost ambulantních konzultací i těm, kteří už mají nějakou léčbu za sebou a rádi by udrželi abstinenci i po návratu domů.

Členům rodiny a blízkým

kteří mají ve svém okolí někoho, kdo zápolí se závislostí a kteří potřebují radu, podporu.

Otevírací doba

Pondělí
Čtvrtek
13-16
8-12 a 13-17

jak se objednat

Pro objednání do Poradny pro závislosti kontaktuje naši sociální pracovnici Terezu, která si s Vámi domluví úvodní sezení a poté Vás objedná k našemu adiktologovi nebo psychoterapeutce.

Mgr. Tereza Pelková

sociální pracovnice

+ 420 602 125 306
poradna@agarta.cz

Více o poradnách

ADIKTOLOGICKÁ PORADNA

Adiktologické poradenství se zaměřuje na zvyšování náhledu na problémové chování, pomoc při zvládání abstinence a prevenci relapsu.

Co vám můžeme nabídnout

Adiktologickou poradnu lze velmi vhodně kombinovat se službami psychoterapeuta.

Konzultace mohou probíhat osobně, telefonicky nebo online, dle Vašich individuálních potřeb a možností.

Kdo s vámi bude pracovat

„Snažím se s lidmi najít cestu jak třeba malými krůčky dojít tam, kam chtějí a k tomu, co potřebují.“

Mgr. Jiří Habarta adiktolog

PSYCHOTERAPEUTICKÁ PORADNA

Psychoterapie se zaměřuje se na vlastní prožívání, na podporu v těžkých situacích a nabízí možnost pracovat na vztazích a komunikaci s druhými.

Co vám můžeme nabídnout

Přijít můžete jako jednotlivci, pár nebo i více členů rodiny. Záleží na vašich potřebách a vzájemné domluvě.

Kdo s vámi bude pracovat

„Virginie Satirová (rodinná terapeutka) byla přesvědčená, že změna je vždy možná – pokud ne vnější, tak vždy ta vnitřní. Toto její přesvědčení sdílím a pokud budete chtít, ráda vás podpořím a budu provázet na vaší cestě. A ještě mám jednu oblíbenou myšlenku: psychoterapie není pro toho, kdo ji potřebuje, ale pro toho, kdo je ochoten ji podstoupit. Tedy každý má něco, na čem může pracovat a záleží jen na něm, zda se k tomu rozhodne. Chci vás podpořit v tom, abyste nastoupili cestu změny a udělali první krok k tomu, abyste se ve vašem životě posunuli.“

Mgr. Iveta Olšáková psychoterapeutka

OZVĚTE SE JEŠTĚ DNES!

+420 602 125 306